ازدواج اجباری به قتل دختر جوان انجامید

مردی که در پی مشاجره خانوادگی، با سلاح شکاری دست‌ساز دختر خواهرش را در یکی از روستاهای عنبرآباد کرمان کشته و متواری شده بود، از سوی پلیس دستگیر شد.

به گزارش جام جم، روز های پایانی فروردین امسال مردی با مرکز فوریت های پلیسی 110 شهرستان عنبرآباد کرمان تماس گرفت و از تیراندازی مردی به دختر همسایه شان در یکی از روستاهای این شهر خبر داد.

ماموران انتظامی با حضور در روستا متوجه شدند دختر جوانی بر اثر شلیک گلوله بشدت زخمی و به بیمارستان منتقل شده است.

در تحقیق از خانواده این دختر معلوم شد، ضارب روز حادثه با یک قبضه سلاح شکاری دست ساز وارد خانه خواهرش شده و پس از درگیری با آنها دختر خانواده را با شلیک گلوله زخمی کرده و پس از تهدید همسایگانی که در تعقیبش بودند، فرار کرده است.

مرگ دختر جوان در بیمارستان

در حالی که جستجوی پلیس برای دستگیری مرد ضارب ادامه داشت، ماموران اطلاع یافتند دختر جوان بر اثر شدت خونریزی در بیمارستان فوت کرده است.

در پی مرگ دختر جوان، جسد او با هماهنگی قضایی به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات برای دستگیری دایی جنایتکار آغاز شد.

تحقیقات در این باره ادامه داشت تا این که ماموران پس از دو ماه، روز دوشنبه بیست و هفتم خرداد، مطلع شدند متهم فراری به یکی از روستاهای عنبرآباد آمده و مخفیانه زندگی می کند.با به دست آمدن این اطلاعات، ماموران به روستا اعزام شده و با محاصره خانه متهم، او را دستگیر کردند. در بازرسی از خانه متهم سلاحی که او خواهرزاده اش را کشته بود، کشف شد.

اعتراف به جنایت

متهم با انتقال به پلیس آگاهی عنبرآباد ضمن اعتراف به قتل خواهرزاده اش گفت: قصد ازدواج با دختر جوانی را داشته، اما خانواده این دختر به شرطی با این ازدواج موافقت می کردند که من نیز دختر خواهرم را راضی کنم با یکی از اقوام آنها ازدواج کند. وقتی موضوع را با خانواده خواهرم در میان گذاشتم، آنها خواسته ام را نپذیرفتند.متهم اضافه کرد: به همین دلیل تصمیم گرفتم با رفتن به خانه خواهرم آنها را به زور وادار کنم که دخترشان را به عقد یکی از اقوام دختر مورد علاقه ام درآورند، اما آنها نپذیرفتند و خواستند از ازدواج با دختر مورد علاقه ام صرف نظر کنم.

وی یادآور شد: آن روز خیلی عصبانی بودم و با سلاح شکاری دست ساز به خواهرزاده ام شلیک کردم که وی جان باخت.

یک منبع آگاه در پلیس آگاهی عنبرآباد به خبرنگار ما گفت: با اعتراف متهم به قتل خواهرزاد ه اش، برای او قرار قانونی صادر شده است تا با پایان گرفتن تحقیقات و بازسازی صحنه حادثه، متهم روانه زندان شود.
 
ارسال شده در دسته‌بندی نشده| 10:18 pm |  | پاسخ دهید:

فروش فيلم غيراخلاقي توسط زوج ورشکسته

سرهنگ تراب نوراللهي درباره دستگيري يک زوج که در اينترنت فيلم‌هاي غيراخلاقي مي‌فروختند، گفت: چند روز پيش ماموران فتاي غرب استان تهران هنگام رصد در فضاي مجازي متوجه يک سايت اينترنتي شدند که در زمينه فروش انواع فيلم‌هاي غيراخلاقي فعاليت مي‌کرد. وي با بيان اينکه با شروع تحقيقات، ماموران، فروشنده فيلم‌هاي غيراخلاقي را شناسايي و دستگير کردند، گفت: با انتقال متهم به پليس فتا، وي در تحقيقات اوليه مدعي شد از مشخصات و کارت بانکيش که مدتي پيش گم شده سوء استفاده کرده‌اند، اما در ادامه تحقيقات اعتراف کرد با همدستي همسرش، سايت فروش اينترنتي فيلم‌هاي غيراخلاقي را راه‌اندازي کرده است.

نوراللهي با بيان اينکه متهم در ارتباط با انگيزه‌اش از اين کار گفت که چندي پيش ورشکسته شده و مبلغ کلاني بدهکار شدم و به پيشنهاد همسرم تصميم گرفتيم يک سايت فروش فيلم راه‌اندازي کنيم گفت: به اين ترتيب که همسرم با دانلود فيلم‌هاي غيراخلاقي و تبديل آن به سي‌دي، آنها را در اختيارم قرار مي‌داد و من هم پس از دريافت اينترنتي پول آنها، سي‌دي‌ها را از طريق پيک‌موتوري به خانه‌هايشان مي‌فرستادم.

رييس پليس فتاي غرب استان تهران گفت: در پي اعتراف مرد متهم، همسرش نيز دستگير شد و به همدستي با شوهرش در راه‌اندازي سايت فروش فيلم‌هاي غيراخلاقي اعتراف کرد.
ارسال شده در دسته‌بندی نشده| 10:18 pm |  | پاسخ دهید:

تفاوت سکته قلبی در مردان و زنان

زنان و مردان در زمان بیماری واکنش‌های متفاوتی از خود بروز می‌دهند از این رو پزشکان باید در مورد چگونگی تفاوت نشانه‌های بیماری در زنان و مردان اطلاعات کافی داشته باشند.

پروفسور "جیوانلا باجو" از بیمارستان پادوا در ایتالیا می‌گوید وقتی که مردان دچار سکته قلبی می‌شوند، درد قفسه سینه که در دست چپ احساس می‌شود یک نشانه استاندارد است، این درحالی است که زنان دچار تهوع و درد در ناحیه شکم می‌شوند.

وی ادامه می‌دهد: زنان اغلب به دلیل تفاوت نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهند، درمان مورد نیاز را دریافت نمی‌کنند.

به گفته وی هنوز اطلاعات دانشمندان در مورد تفاوت‌های مرتبط با جنسیت بسیار اندک است.

ارسال شده در دسته‌بندی نشدهدوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ | 10:18 pm |  | پاسخ دهید:

جنین‌ها در رحم گریه کردن را تمرین می‌کنند

پژوهشگران در دانشگاه دورهام و لنکستر می‌گویند که در چهره جنین‌ها در رحم مادرشان نشانه‌هایی از درد کشیدن وجود دارد.

به گزارش نیک صالحی به نقل از ایسنا ؛ آنها می‌گویند که احتمالا جنین با گریه کردن یا شکلک درآوردن در رحم، در حال "یاد گرفتن" چگونگی برقراری ارتباط با دیگران در دوره بعد از تولدش است.

برای این پژوهش، تصاویر سونوگرافی جنین‌ها مطالعه شد و نتایج نشان داد که حرکات صورت جنین در طول دوران بارداری به تدریج بیشتر و پیچیده‌تر می‌شود؛ از یک لبخند کوچک تا بالا انداختن ابرو و چین انداختن بینی.

دکتر ناجا ریسلند که سرپرستی این پژوهش را به عهده داشته است، می‌گوید که درک حرکت‌های مرتبط با "رشد معمول و نرمال" جنین‌ها می‌تواند به پزشکان کمک کند تا مشکلات احتمالی جنینی را که زیر نظر دارند، شناسایی کنند.

او می گوید: هنوز مشخص نیست که آیا جنین‌ها واقعا درد را درک می‌کنند یا نه. همچنین نمی‌دانیم که آیا حرکات صورتشان به حسی که ممکن است در رحم داشته باشند، ربط دارد یا نه.

او اضافه کرد که در یک پژوهش گفته شده است که "حرکات صورت به رشد و بلوغ مغز جنین‌ها ربط دارد و نه احساس واقعی آنها در رحم."

در پژوهش اخیر، تصاویر ویدئویی اسکن چهاربعدی هشت جنین دختر و هفت جنین پسر بررسی شدند.

بیش از این، پژوهش دیگری انجام شده بود که بر اساس نتایج آن، حرکات چهره جنین‌های سالم به تدریج، تکامل پیدا می‌کند و در طول دوران بارداری پیچیده‌تر می‌شود.

دکتر ریسلند می‌گوید: برای نوزادان خیلی مهم است که بتوانند به محض تولد، درد کشیدن خود را نشان دهند و درد یا ناراحتی خود را به اطرافیان خبر دهند.

ارسال شده در دسته‌بندی نشده| 10:18 pm |  | پاسخ دهید: